MARZENA.
Żona. Mama. Prawniczka.

Z wykształcenia prawnik. Z zamiłowania artystka-po-trochu (trochę architektka, trochę projektantka, trochę fotografka – bo nigdy nie mogła się zdecydować).
Zawodowo przez kilka lat związana z zarządzaniem przedsiębiorstwami, procedurami prawnymi i finansowymi.
Gdy awansowała na stanowisko Mama, wraz z raczkowaniem dziecka, zaczął raczkować pomysł na bloga przede wszystkim dla Mam i Rodziców.

Macierzyństwo to najbardziej zawiły, ale też najpiękniejszy proces, z jakim przyszło mi się zmierzyć. Dzieci uczą nas wyjątkowego sposobu poznawania świata (ich sposobu..:)), ale też wymagają wkraczania w nowe, dotąd nieznane dziedziny. Wraz z dzieckiem po horyzont otwiera się długa lista pytań i wątpliwości, związanych z prawem. Bo przecież doskonale znamy fizjologiczne objawy ciąży, ale co z jej prawną stroną? Uprawnienia macierzyńskie, rodzicielskie spędzają sen z powiek młodym rodzicom. A co zrobić, gdy nasza pociecha dorasta do wieku szkolnego i chciałaby sama wędrować do szkoły? Wypełniając zeznanie podatkowe, zachodzimy w  głowę, co zrobić z tymi wszystkimi ulgami.

I tak z potrzeby odpowiedzi na pytania – najczęściej Rodziców – powstała #MamaPrawniczka. Zapraszam Cię do miejsca, gdzie przepisy i problemy prawne postaram się zaserwować Ci w taki sposób, aby nie przyprawić Cię o niestrawność trudnych słów, zawiłych definicji czy  listy artykułów do przeczytania.

Artykuły na blogu nie stanowią wykładni prawa i mają charakter informacyjny. Ich stan prawny jest aktualny na dzień publikacji (lub inny, jeśli zaznaczono to w treści).

Jeżeli masz problem, rozwiązania którego nie odnalazłaś w artykułach na blogu napisz do mnie na adres: kontakt@mamaprawniczka.pl lub zajrzyj w dział PORADY INDYWIDUALNE – tam znajdziesz wiele szczegółów współpracy.
Jeżeli chcesz wiedzieć, gdzie można spotkać się ze mną osobiście, śledź zakładkę WARSZTATY.

Marzena Pilarz-Herzyk | Mama Prawniczka

 

#MamaPrawniczka WSPÓŁPRACUJE