PESEL we wpisie CEDIG – 19.05.18!

Prowadzisz działalność gospodarczą wpisaną do CEDIG – ta informacja jest dla Ciebie.

Troszkę zamieszania narobiło nowe Prawo przedsiębiorców, ponieważ uchyliło większość Ustawa, dotąd regulujących kwestie działalności gospodarczej.
Większość, to jednak nie wszystkie, i tak nic nie zmieniło się w kwestii Ustawy o Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej.
I teraz UWAGA❗nowelizacja z 2016 roku, wprowadziła obowiązkowe uzupełnienie wpisów o PESEL, a termin mija właśnie 19 maja 2018.

Brak uzupełnienia wpisu rodzi koniecznosć WYKREŚLENIA TWOJEJ FIRMY Z EWIDENCJI.

Koniecznie sprawdź swój wpis, jeżeli:
✅ nie wprowadzałeś żadnych zmian od 1 lipca 2011 (wówczas wprowadzennie PESEL stało się obowiązkowe);
✅Twój wpis został przeniesiony z ewidencji gminnych.

PESEL nie jest informacją udostępnianą publicznie, więc nie jesteś w stanie np. w systemie online sprawdzić czy ta sprawa dotyczy Ciebie.
Musisz sprawdzić to we wpisie.
A jeśli nie masz pod ręką wpisu i jak widać już bardzo mało czasu na sprawdzenie – na wszelki wypadek warto zgłosić tę zmianę i dodać PESEL.

#MamaPrawniczka

Autor: Marzena Pilarz-Herzyk, założycielka MamaPrawniczka.pl
Pamiętaj, że artykuły tu publikowane nie są wykładnią prawa i mają charakter informacyjny. Ich stan prawny jest aktualny na dzień publikacji (lub inny, jeśli zaznaczono w treści). W sprawach indywidualnych, najlepiej skorzystaj z porady prawnej, która opiera się o rzetelną i szczegółową rozmowę, analizę dokumentów etc. Sprawdź szczegóły: KONSULTACJE INDYWIDUALNE. TEST

Dodaj komentarz