Paged meble

Paged Meble – meble z klasą i tradycjami

140 lat tradycji w projektowaniu i produkowaniu mebli. Niepowtarzalne produkty, które powstają dzięki pracy ręcznej. Piękne i trwałe drewno, które nadaje meblom szlachetności. A w tle dbanie o ekologię, zminimalizowanie wartości emisji emisji CO2 oraz ograniczenie śladu wodnego. Pozwólcie, że przedstawię Wam dzisiaj firmę Paged MebleFirmę, która towarzyszy mi tak naprawdę od dzieciństwa, a dzisiaj stała się kropką na „i” w naszym domu.

Paged meble

Zacznijmy od początku

Historia mebli giętych z Jasienicy to bardzo długa tradycja. Początki fabryki sięgają 1881 roku, gdy ta powstała na szlaku handlowym z Warszawy do Wiednia. Do produkcji wykorzystuje się technologię opracowaną przez Michała Thoneta, którego można nazwać ojcem mebli giętych. Odkrył on na początku XIX wieku, iż wykorzystywanie pary wodnej pozwala na gięcie drewna, które dalej wysuszone w formie, zyskuje niebywałą trwałość. Firma Paged zostaje powołana do życia w 1931 roku.

Moja historia z Paged Meble w tle

Niewiele osób na moim Instagramie wiedziało, gdzie leży Jasienica. Nic dziwnego, nie jest to duży punkt na mapie. Sama położenie tej miejscowości znam doskonale, bo to moje rejony. Co więcej, druga z fabryk Paged Meble znajdowała się niegdyś w Buczkowicach, graniczących z moim rodzinnym Szczyrkiem. Jasienica zaś sąsiaduje bezpośrednio z Jaworzem, skąd pochodzi mój mąż. Jeśli nie wierzycie w przypadki, to należy to uznać za przeznaczenie.

W moim domu krzesła gięte były obecne przez wiele lat. A teraz, gdy sami urządzaliśmy własne wnętrza, to właśnie one stały się częścią naszego warszawskiego domu. Krzesła, które stały się kropką nad „i” naszej jadalni przyjechały wprost z Jasienicy. Pan pokonał dokładnie tę samą drogę, którą my co kilka tygodni pokonujemy, odwiedzając rodzinne strony.

To nie koniec historii Paged Meble w naszym domu, bo w drugim rodzinnym domu odkryliśmy piękny fotel gięty. Również miał on swoją długą historię i tylko brak miejsca w bagażniku sprawił, że jeszcze nie ma go przy naszym kominku. Ale będzie już za kilka dni.

Tradycyjne techniki gwarantem jakości Paged Meble

Jak wspomniałam, techniki powstawania mebli giętych w tej fabryce sięgają początku XIX wieku. Czy można prowadzić z sukcesem markę, stosując rzemiosło i stawiając na ręczne wykończenie dwa stulecia później? Jak najbardziej tak, co udowadnia Paged Meble.

Firma wciąż wykorzystuje najwyższej jakości drewno bukowe, które poddawane jest procesom gięcia pod wpływem pary i ciśnienia. Krzesła nadal wykańczane są ręcznie. Za pięknymi wyplatanymi matami, które stanowią siedziska i oparcia, wciąż stoi człowiek.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że kilka tygodni oczekiwania na swoje krzesła, nabiera innego znaczenia, gdy wiesz, że ten termin nie jest związany z transportem plastiku przez oceany, a z faktem, że 400 km dalej, ktoś w tym czasie będzie pieczołowicie dbał o to, aby dotarł do ciebie produkt wyjątkowy.

Paged meble

Ograniczenie śladu wodnego

Nie od dzisiaj słyszymy dużo o konieczności zadbania o poziom zużycia wody. Coraz częściej występujące susze to problem, który wpisał się chyba na stałe w krajobraz naszego świata. Firma jednak nie ustaje w staraniach, by ograniczać zużycie wody w procesach produkcyjnych.

Fabryka w roku 2020 zredukowała średnią ilość wody używanej podczas produkcji jednego krzesła o 15% w stosunku do roku 2019. W kolejnym roku z sukcesem poprawiono wynik o kolejne 28,5%. W tej chwili do produkcji krzesła zużywa się 85 l wody. Mimo tych wyników Paged Meble nadal pracuje nad ich poprawianiem.

A ja wiem, że bardzo dużo wody w rzece upłynie, zanim kiedykolwiek zajdzie u mnie potrzeba wymiany krzeseł na nowe. Moje własne doświadczenia z naszych domów rodzinnych to potwierdzają.

Na pewno wiesz, że kropla drąży skałę. W poniższym artykule możesz zapoznać się ze sposobami, jakie każdy z nas jako świadomy konsument może wykorzystać dla wspólnego celu, jakim jest ograniczenie śladu wodnego. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij TUTAJ.

Paged meble

Ograniczenie śladu węglowego

Czy wiesz, że każdy hektar lasu pochłania rocznie około 4-5 ton dwutlenku węgla? Ale ta zdolność pochłaniania zmniejsza się wraz ze starzeniem się drzewostanu. Nie ma więc potrzeby, aby całkowicie rezygnować z drewna. Istotnym jest, aby zasobami tego surowca, który oferuje nam natura, dobrze gospodarować.

Dla ograniczenia śladu węglowego ma również znaczenie to, gdzie surowiec będzie pozyskany, bo wpłynie to przecież na jego drogę transportu do fabryki. Paged Meble zaopatruje się w drewno pozyskane wyłącznie legalnie, z certyfikatem FSC. Ten dokument gwarantuje, że pozyskane drewno pochodzi z obszarów stale odnawianych.

Bardzo ważna w tym obszarze jest jakość produktu. Produkt, który długo będzie nam służył dzięki swojej doskonałej jakości, nie będzie wymagał wymiany na nowy.

Jestem przekonana, że skoro my przejęliśmy krzesła z naszych domów rodzinnych, możemy śmiało założyć, że będą nam one towarzyszyć pokoleniowo.

Artykuł powstał we współpracy reklamowej marką: Paged Meble
Marzena Pilarz-Herzyk

 

Autor: Marzena Pilarz-Herzyk, założycielka MamaPrawniczka.pl
Pamiętaj, że artykuły tu publikowane nie są wykładnią prawa i mają charakter informacyjny. Ich stan prawny jest aktualny na dzień publikacji (lub inny, jeśli zaznaczono w treści). W sprawach indywidualnych, najlepiej skorzystaj z porady prawnej, która opiera się o rzetelną i szczegółową rozmowę, analizę dokumentów etc. Sprawdź szczegóły: KONSULTACJE INDYWIDUALNE. TEST

Dodaj komentarz