Kto może pójść z dzieckiem do lekarza

Obiecywałam od dłuższego czasu, że pojawią się artykuły również o tematyce bliskiej każdemu rodzicowi – z zakresu prawa medycznego.
Wizyty u lekarza są niejako wpisane w jego dzieciństwo i nasze rodzicielstwo. W końcu na pierwszą taką zgłaszamy się z kilkudniowym Maluszkiem. Ale pytania pojawiają się nieco później. Dzisiaj na Oh!Me rozprawiamy się ze zgodą na leczenie dziecka i obecnością rodziców podczas każdej wizyty (no właśnie czy każdej?).

▪️Czy rodzic musi być obecny podczas każdej wizyty lekarskiej?
▪️Czy niania może pójść na wizytę lekarską, jeśli nasze dziecko nagle się rozchorowało?
▪️Czy dziadkowie na wakacjach mają prawo do odwiedzenia przychodni z dzieckiem?
▪️Czy nastolatek nadal musi przychodzić do pediatry z mamą?
▪️Czy rodzice mają prawo do zabrania do lekarza „prawie” dorosłe dziecko, podczas gdy ono sobie takiej wizyty nie życzy?
▪️Na te i wiele innych pytań, znajdziecie odpowiedzi w artykule.

Jeśli macie swoje doświadczenia w zakresie wizyt lekarskich, które odbiegały od standardu, który opisałam, dajcie koniecznie znać.

 

A teraz kliknij i sprawdź szczegóły:

Kto może pójść z dzieckiem do lekarza?

 

 

Autor: Marzena Pilarz-Herzyk, założycielka MamaPrawniczka.pl
Pamiętaj, że artykuły tu publikowane nie są wykładnią prawa i mają charakter informacyjny. Ich stan prawny jest aktualny na dzień publikacji (lub inny, jeśli zaznaczono w treści). W sprawach indywidualnych, najlepiej skorzystaj z porady prawnej, która opiera się o rzetelną i szczegółową rozmowę, analizę dokumentów etc. Sprawdź szczegóły: KONSULTACJE INDYWIDUALNE. TEST

Dodaj komentarz