MARZENA.
Żona. Mama. Prawniczka.

Z wykształcenia prawnik. Z zamiłowania artystka-po-trochu (trochę architektka, trochę projektantka, trochę fotografka – bo nigdy nie mogła się zdecydować).
Zawodowo przez kilka lat związana z zarządzaniem przedsiębiorstwami, procedurami prawnymi i finansowymi.
Gdy awansowała na stanowisko Mama, wraz z raczkowaniem dziecka, zaczął raczkować pomysł na bloga przede wszystkim dla Mam i Rodziców.

Macierzyństwo to najbardziej zawiły, ale też najpiękniejszy proces, z jakim przyszło mi się zmierzyć. Dzieci uczą nas wyjątkowego sposobu poznawania świata (ich sposobu..:)), ale też wymagają wkraczania w nowe, dotąd nieznane dziedziny. Wraz z dzieckiem po horyzont otwiera się długa lista pytań i wątpliwości, związanych z prawem. Bo przecież doskonale znamy fizjologiczne objawy ciąży, ale co z jej prawną stroną? Uprawnienia macierzyńskie, rodzicielskie spędzają sen z powiek młodym rodzicom. A co zrobić, gdy nasza pociecha dorasta do wieku szkolnego i chciałaby sama wędrować do szkoły? Wypełniając zeznanie podatkowe, zachodzimy w  głowę, co zrobić z tymi wszystkimi ulgami.

I tak z potrzeby odpowiedzi na pytania – najczęściej Rodziców – powstała #MamaPrawniczka. Zapraszam Cię do miejsca, gdzie przepisy i problemy prawne postaram się zaserwować Ci w taki sposób, aby nie przyprawić Cię o niestrawność trudnych słów, zawiłych definicji czy  listy artykułów do przeczytania.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak powstał projekt #MamaPrawniczka, o tym, że droga do bycia dobrą mama, nie wymusza skupienia się tylko
i wyłącznie na tej roli, o tym na co jeszcze w tym bardzo prywatnym świecie macierzyństwa znalazłam miejsce i jak ważne miejsce zajmuje
w nim pasja oraz czym jest projekt #BubuConcept, zapraszam tutaj:

TROCHĘ O SOBIE.

Artykuły na blogu nie stanowią wykładni prawa i mają charakter informacyjny. Ich stan prawny jest aktualny na dzień publikacji (lub inny, jeśli zaznaczono to w treści).

Na dzień dzisiejszy nie udzielam indywidualnych porad prawnych, gdyż nie mogę poświęcić wystarczającej atencji każdej sprawie, a radzenie na bazie krótkiej wiadomości, bez znajomości dokumentów i szczegółów sprawy, byłoby nierzetelne. Jeśli masz pytania napisz do mnie, bo czytam wszystkie wiaodmości, przekierowuję do odpowiednich treści, które mogą pomóc i wreszcie to te pytania, stają się najczęściej inspiracją do kolejnych artykułów.

Marzena | Mama Prawniczka

#MamaPrawniczka WSPÓŁPRACUJE

                         

 

 

}